TOP 5 składników odżywczych, niezbędnych dla noworodka

Jakie witaminy i minerały są ważnymi składnikami w diecie kobiet karmiących piersią? Oto 5 składników odżywczych, po które – dla dobra noworodka – warto sięgać.

TOP 1. Witamina B6

Nie bez powodu witamina B6 jest jednym z głównych składników Prenatalu Duo – suplementu dla kobiet karmiących piersią. Witamina ta bierze udział w produkcji hemoglobiny, jej odpowiednia ilość w diecie jest też cennym wsparciem dla układu odpornościowego.

TOP 2. Jod

Jod jest substancją bardzo ważną dla układu nerwowego, zatem mleko matki powinno maluszkowi dostarczać odpowiednich ilości i tej substancji.

TOP 3. DHA

Kwas dokozaheksaenowy (DHA) wspiera prawidłowy rozwój mózgu dziecka, chroni też siatkówkę jego oka. DHA jest zatem substancją ważną i dla kobiet w ciąży, i dla matek karmiących.

TOP 4. Selen

Selen jest substancją bardzo ważną dla wszystkich mięśni, w tym również dla mięśnia sercowego. Dla dzieci jego niedobór jest poważnym zagrożeniem, stąd też w diecie młodych mam miejsce bardzo ważne zajmują ryby morskie, podroby oraz pełne ziarna zbóż.

TOP 5. Witamina D3

Kolejnym składnikiem odżywczym, znajdującym się m.in. w Prenatal Duo Apteka-Oliwna.pl, jest witamina D3. Jej obecność w menu malucha jest niezbędna, gdyż to dzięki niej prawidłowo rozwijają się kości oraz zęby.